You are currently viewing Co zyskujesz, decydując się na wirtualne biuro w Warszawie, Praga?

Co zyskujesz, decydując się na wirtualne biuro w Warszawie, Praga?

Obecnie, kiedy praca zdalna zyskuje coraz większą popularność, wiele firm decyduje się na zmniejszenie wynajmowanej powierzchni biurowej. Pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów z tego tytułu. Idealnym rozwiązaniem, które na rynku jest już od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna zyskuje większe zainteresowanie, to wirtualne biuro. Warszawa – Praga i inne znane dzielnice to tylko niektóre miejsca, w których za niewielką cenę można zarejestrować własną działalność gospodarczą.

Czym są biura wirtualne?

Usługa wirtualnego biura idealna jest dla firm, które w swojej specyfice pracy nie mają stałych spotkań z klientami czy też pracownikami firmy. Z usług, jakie oferuje wirtualne biuro, korzystać mogą:

  • spółki z o.o.;
  • spółki prawa handlowego;
  • freelancerzy,
  • jednoosobowe działalności gospodarcze.

Bardzo ważne jest to, żeby nie mylić wirtualnej firmy z wirtualnym biurem. Przedsiębiorstwo musi być realne, czyli być zgłoszone w odpowiednim rejestrze, być aktywnym podatnikiem itp. Idea wirtualnego biura opiera się w głównej mierze na współdzieleniu adresu, dzięki czemu staje się miejscem, które jest formalną siedzibą takiego przedsiębiorstwa. Również pod ten adres kierowana jest cała korespondencja. Rozwiązanie tego typu jest idealne dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, jednak chcą ponosić jak najniższe koszty.

Zalety wirtualnego biura w Warszawie-Praga

Wynajęcie lokalu może być bardzo kosztowne, a każdemu przedsiębiorcy, nie tylko temu początkującemu, zależy na jak najniższych opłatach z tego tytułu. Usługa e-biura jest kilkukrotnie tańsza niż faktyczny wynajem powierzchni biznesowej. Wirtualne biuro w Warszawie – Praga może kosztować tylko kilkadziesiąt złotych, dzięki czemu jest to ogromna oszczędność środków w porównaniu do tradycyjnych lokali. Tak niskie koszty są możliwe, ponieważ odchodzą koszty, które związane są z wynajmem powierzchni biurowej, ale również z opłacaniem pracowników do obsługi czy sprzątania biura.

Kolejną zaletą e-biura jest atrakcyjny adres firmy, który może znajdować się np. w jednym z prestiżowych budynków w mieście. Przy wyborze wirtualnego biura warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ono przestrzeń, którą można wykorzystać czasowo na spotkanie z pracownikami, klientami czy własną pracę.

Wirtualne biuro dopasowane do potrzeb – lokalizacja Warszawa, Praga

Częsta zmiana adresu firmy nie wygląda korzystnie w oczach kontrahentów, dlatego wybierając biuro wirtualne, należy zwrócić uwagę, czy odpowiada ono aktualnym potrzebom i czy będzie w stanie sprostać kolejnym, które pojawią się wraz z rozwojem firmy.

Należy więc sprawdzić, czy e-biuro daje możliwość wynajmu sali, gdzie mogą odbywać się spotkania z klientami. Wirtualne biura w Warszawie często oferują również przestrzeń do pracy, pomoc księgowej, prawnika, a także zorganizowanie konferencji.