Każdy, kto rejestruje działalność gospodarczą, musi wskazać we wniosku adres siedziby firmy. Nie każdy chce podawać tam adres swojego zamieszkania, a wynajem biura jest często kosztem, na który z początku trudno sobie pozwolić. Niektóre zawody nie wymagają posiadania fizycznej lokalizacji, a przestrzeń biurowa staje się wtedy całkowicie niepotrzebna. W takich sytuacjach nieocenionym wsparciem może okazać się biuro wirtualne. Co to jest? Dla kogo e-biuro to dobre rozwiązanie?
Co zapewnia tanie biuro wirtualne w Warszawie?
Wirtualne biura to stosunkowo nowa rzecz na polskim rynku, choć dłużej znana w Europie Zachodniej. Jest to usługa, dzięki której można zarejestrować przedsiębiorstwo pod oferowanym adresem, bez fizycznego wynajmowania przestrzeni biurowej. Tego typu firmy oferują również:
- obsługę korespondencji,
- skanowanie dokumentów,
- prowadzenie sekretariatu,
- dostęp do nowoczesnej sali konferencyjnej,
- usługi księgowe, konsultingowe, prawnicze czy IT.
Zakres potencjalnej pomocy jest szeroki i różni się w zależności od podmiotu. Dziś jednak, ze względu na konkurencję rynkową, rzadko kto proponuje samą możliwość rejestracji np. w Warszawie – praktycznie zawsze coś jeszcze jest dorzucone do oferty. Popularne są także przestrzenie do coworkingu pod adresem wirtualnego biura. Dzięki wspólnej pracy przedsiębiorców z różnych firm, a często nawet różnych branż, wirtualne biuro ułatwia nawiązywanie kontaktów, współprac i budowania relacji.
Dla kogo tanie biuro wirtualne w Warszawie to dobre rozwiązanie?
Wirtualne biuro to tania i świetna opcja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie potrzebują fizycznej siedziby dla swojej firmy. Dzięki temu, że e-biuro pozwala uniknąć sporych kosztów i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia biznesowe, to najczęściej okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla:
- freelancerów,
- przedstawicieli wolnych zawodów,
- jednoosobowych działalności gospodarczych, które nie świadczą działalności w stałym miejscu,
- jednoosobowych działalności gospodarczych, gdy pracuje się z domu,
- firm, w których praca odbywa się przez Internet,
- firm, których właściciel przebywa za granicą, ale ze względu na ich funkcjonowanie potrzebuje adresu w Polsce,
- firm, które chcą pozyskać klientów w innych miastach niż ich siedziba główna — lokalny adres często działa zachęcająco,
- firm, które działając w niewielkiej miejscowości, narażone są na częste kontrole, np. Urzędu Skarbowego – zarejestrowane np. w Warszawie czy Wrocławiu będą niewielkimi podmiotami niezwracającymi na siebie uwagi.
Warto zaznaczyć, że nawet niezwykle tanie wirtualne biuro pozwala na zmniejszenie formalności i uciążliwości urzędowych. Oznacza to, że np. w przypadku ewentualnej kontroli, to właśnie e-biuro będzie miejscem, do którego wkroczą urzędnicy.