You are currently viewing Biuro wirtualne w Warszawie. Co to jest e-biuro i jak działa?

Biuro wirtualne w Warszawie. Co to jest e-biuro i jak działa?

Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miastem do prowadzenia biznesu. Nic dziwnego, że działa tu obecnie mnóstwo firm – od jednoosobowych po zatrudniających spory zespół pracowników. Codziennie powstają tu nowe przedsiębiorstwa, dlatego coraz trudniej tutaj o prestiżowy adres biznesowy i powierzchnię biurową w dobrej cenie. Rozwiązaniem może okazać się biuro wirtualne w Warszawie.

E-biuro w Warszawie – dlaczego warto?

W ostatnich latach powstała alternatywa dla tradycyjnego prowadzenia firmy w zwykłym biurze. Można dzisiaj posiadać pożądany adres dla swojego przedsiębiorstwa bez ponoszenia często wygórowanych (szczególnie dla początkujących biznesmenów) firm kosztów wynajmu lub tym bardziej zakupu takiej przestrzeni. Stolica nie jest tu wyjątkiem. Wspomnianą alternatywą jest wirtualne biuro. A co to dokładnie jest i jak działa?

E-biuro jest to zlecona na zewnątrz obsługa biura wraz z otrzymaniem adresu prowadzenia działalności. Pracownicy firmy nie muszą być tu obecni w sposób rzeczywisty. Wraz z adresem firma otrzymuje pełną pomoc w prowadzeniu działań koniecznych do prowadzenia przedsiębiorstwa, w tym np.:

  • obsługę poczty – zarówno tradycyjnej (w tym wynajem skrytki pocztowej), jak i elektronicznej,
  • obsługę telefoniczną wraz z przyznanymi numerami,
  • obsługę prawno-księgową,
  • wsparcie informatyczne,
  • pomoc w organizacji spotkań biznesowych i innych eventów, głównie poprzez udostępnienie odpowiednio wyposażonych sal,
  • pomoc w znajdywaniu miejsc do produkcji, sprzedaży lub filii.

Ponadto firma może liczyć na pomoc w załatwianiu takich rzeczy jak pieczątki czy wizytówki oraz przechowywanie dokumentacji związanej z działalnością.

Wygoda, oszczędność, rozwój – Biuro wirtualne, Warszawa

Decydując się na biuro wirtualne, firma może więc zaoszczędzić nie tylko na wynajmie powierzchni biurowej i mediach (prąd, Internet, woda), ale też na pewnych podstawowych usługach, bez których przedsiębiorstwo nie może w pełni funkcjonować. Nie trzeba zatrudniać osób ani zespołów np. do obsługi księgowej, ani osobno zlecać jej zewnętrznej firmie. Dzięki temu firma może się skupić na swojej głównej działalności, nastawionej na osiąganie zysków.

E-biuro staje się powoli pełnoprawną alternatywą dla tradycyjnego prowadzenia firmy pod wynajętym normalnie adresem. Daje przy tym tyle możliwości organizacyjnych i doradczych, że staje się realnie czymś więcej, niż zwykłym adresem obsługującym firmę.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, wirtualne biuro w Warszawie staje się idealną opcją zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak i dla tych z nikłym lub małym doświadczeniem w prowadzeniu firmy.