You are currently viewing Wirtualne biuro Warszawa, Żoliborz – najważniejsze korzyści wynajmu

Wirtualne biuro Warszawa, Żoliborz – najważniejsze korzyści wynajmu

Praca zdalna w ostatnich latach stała się bardzo popularna. W wyniku tego wiele firm zdecydowało się na zamknięcie swoich stacjonarnych biur i przeniesienie usług całkowicie do internetu. Nadal jednak potrzebują one rzeczywistego adresu i siedziby, by domknąć wszelkie formalności. Gdy ktoś nie chce upubliczniać swojego domowego adresu, może zdecydować się na wyjęcie wirtualnego biura. E-biuro pozwala nie tylko zmniejszyć koszty, ale może również ułatwić kontakt z klientami i kontrahentami.

Biuro wirtualne – czym jest?

Istota wirtualnego biura polega na tym, że dana firma jest legalna, regularnie odprowadza podatki i jest zarejestrowana w odpowiednich rejestrach. Takie miejsce służy więc za siedzibę firmy – to miejsce, do którego dostarczana jest firmowa poczta lub w którym odbywają się spotkania zarządu.

Kto może skorzystać z wirtualnego biura? Jest to opcja skierowana przede wszystkim do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, ale także do spółek jawnych, komandytowych czy z o.o., ale także oddziałów spółek zagranicznych. Decydując się na e-biuro, właściciel firmy może wybrać dowolną lokalizację, w której dane przedsiębiorstwo ma mieć siedzibę. Może to być więc np. Warszawa Żoliborz, Wilanów czy samo Śródmieście.

Wirtualne biuro Warszawa Żoliborz – najważniejsze zalety

E-biura zapewniają wiele korzyści, zarówno pod względem cięcia kosztów, jak i postrzegania marki. Ogromnym plusem jest także obsługa korespondencji – większość firm oferuje odbiór i skanowanie dokumentów, co pozwala być na bieżąco ze wszystkimi sprawami firmy, niezależnie od miejsca, w którym przedsiębiorca się znajduje. Nierzadkie są sytuacje, gdy prezes przebywa za granicą, skąd dzięki usługom wirtualnego biura może sprawnie zarządzać działalnością w Polsce. Do pozostałych plusów należą:

  • prestiżowy adres – dodatkowy plus w oczach kontrahentów,
  • niższy koszt wynajmu niż w przypadku tradycyjnego biura,
  • ochrona prywatnego adresu – to adres wirtualnego biura figuruje np. w CEIDG czy KRS,
  • możliwość korzystania z dodatkowych usług, takich jak: odbieranie telefonów, konsultacje prawne, dostęp do lokali konferencyjnych i przestrzeni coworkingowej, usługi księgowego,
  • łatwiejszy networking — możliwość spotykania innych przedsiębiorców.

Czasami w sieci można natknąć się na twierdzenia, jakoby firmami korzystającymi z wirtualnego biura częściej interesował się urząd skarbowy. Nie ma na to żadnego poparcia prawnego. Korzystanie z wirtualnego biura jest w pełni legalne. Na potwierdzenie tych słów warto sięgnąć do orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygnatura akt II FSK 3549/13).